خبرهای علمی
نمونه پروژه های کاربردی
- تهیه اطلس باد ایران با استفاده از مدل های پیش بینی عددی وضع هوا

- توسعه سامانه پیش­ بینی عددی وضع هوا از طریق پس­ پردازش آماری برونداد مدل WRF تا پنج روز برای کمیت­های هواشناسی سطح زمین

- کاهش خطرپذيري سيلاب از طريق ايجاد سامانه پيش بيني عددي وضع هوا با هدف هشدار سيل در حوضه های آبریز استان خوزستان

- مطالعه و امکان سنجی استفاده از فناوری بارورسازی ابرها برای استحصال آب در حوضه های آبریز ایران

- پیش بینی عددی بارش و دما برای ایستگاه های هواشناسی استان البرز
Search
پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ English

تقدیر وزیر راه و شهرسازی از رئیس پژوهشکده هواشناسی

به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، به منظور بزرگداشت هفته پژوهش، سه‌شنبه 27 آذر 1397 در مراسمی که با حضور مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی، معاونان وزیر و روسای سازمان‌ها و شرکت‌‌های تابعه در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد، از پژوهشگران منتخب در حوزه راه و شهرسازی تقدیر به عمل آمد.  

در این مراسم که دکتر داوود پرهیزکار معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور نیز حضور داشتند، از دکتر "عباس رنجبر" رئیس پژوهشکده هواشناسی به عنوان پژوهشگر برتر در بین اعضای هیات علمی سازمان‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی توسط مقام عالی وزارت تقدیر شد.

در لوح سپاس وزیر محترم راه و شهرسازی خطاب به رئیس پژوهشکده هواشناسی آمده است:

جناب آقای دکتر عباس رنجبر

به منظور قدردانی از فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی ارزنده جنابعالی و با توجه به کسب عنوان پژوهشگر برتر در بین اعضای هیات علمی سازمان‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی در آستانه 27 آذر ماه 1397 همزمان با بزرگداشت هفته پژوهش این لوح به شما اهدا می‌شود.

امید است در پرتو عنایت بیکران خداوند با کوشش‌های روزافزون و مستمر شما و سایر متفکران، متخصصان و پژوهشگران عزیز شاهد شکوفایی و بالندگی میهن اسلامی در همه عرصه‌های علمی و پژوهشی باشیم.***********************
سال نو مبارک ...
پژوهشکده هواشناسی در سال جدید (1397)

با پایان تعطیلات نوروزی و در اولین روزهای سال جدید، همکاران ضمن دیدار دسته جمعی، از زحمات ریاست محترم پژوهشکده هواشناسی، جناب آقای دکتر رنجبر، قدردانی و سپاسگزاری کردند و به رسم یادبود یک جلد دیوان حافظ همراه لوح تقدیر خدمت ایشان تقدیم شد.***********************

مسابقات ورزشی ویژه دهه فجر
همزمان با دهه فجر، مسابقات ورزشی در پژوهشکده هواشناسی در رشته های مختلف مانند تنیس روی میز و فوتبال دستی در حال برگزاری است.

******************

برگزاری نشست های علمی در پژوهشکده هواشناسی
با نزدیک شدن به پایان سال، روزهای یکشنبه اعضای هیات علمی و کارشناسان پژوهشکده هواشناسی گزارش پروژه های پژوهشی جاری خود را ارائه می کنند و نتایج آن را به بحث می گذارند.************************

جشن سالروز تولد آقای دکتر هوشنگ قائمی

در اولین روزهای اردیبهشت ماه، هشتاد و دومین سالروز استاد "هوشنگ قائمی" با حضور همکاران در پژوهشکده هواشناسی جشن گرفته شد. در این جشن از زحمات ایشان در طی چند دهه فعالیت ثمربخش برای جامعه هواشناسی کشورمان تجلیل شد.

  

   

   

   

                                       *****************

برگزاری رقابت های ورزشی در پژوهشکده هواشناسی

همزمان با برگزاری مراسم دهه فجر، جمعی از کارکنان پژوهشکده های همسایه در بلوار پژوهش، میهمان پژوهشکده هواشناسی بودند و با شرکت در مسابقات شطرنج و فوتبال دستی به رقابت پرداختند.

                                  ****************
همایش روابط عمومی های سازمان

خرداد ماه امسال، همزمان با روز گرامیداشت روابط عمومی، مراسمی با حضور مسئولین روابط عمومی های ادارات کل هواشناسی استان ها با حضور ریاست سازمان، جناب آقای دکتر پرهیزکار در پژوهشکده هواشناسی برگزار شد. در این مراسم از روابط عمومی های برتر و فعال تقدیر به عمل آمد.


                                           

                                           ******************

هفته درخت کاری در پژوهشکده هواشناسی

همزمان با هفته درخت کاری، کارکنان پژوهشکده هواشناسی نیز برای گرامیداشت مقام درخت و احترام به حفظ و نگهداری فضای سبز، در حیاط پژوهشکده چند نهال به یادگار کاشتند.                                        

    
  
 

                                             *******************

برگزاری نشست هیأت امنای پژوهشکده هواشناسی

دومین نشست سالانه هیأت امنای پژوهشکده هواشناسی برگزار شد. در این جلسه که به طور منظم دو بار در سال برگزار می شود، ریاست پژوهشکده گزارشی از اهم فعالیت های پژوهشی و آموزشی پژوهشکده ارائه می دهد و در مورد سیاست های آینده تصمیم گیری می شود.

 

         

          

                                      *******************