خبرهای علمی
نمونه پروژه های کاربردی
  • كاهش خطرپذيري سيلاب از طريق ايجاد و اجراي سامانه پيش بيني عددي وضع هوا با هدف هشدار سيل  در حوضه های آبریز استان خوزستان
  • مطالعه و امکان سنجی استفاده از فناوری بارورسازی ابرها برای استحصال آب در حوضه های آبریز ایران
  • پیش بینی عددی بارش و دما برای ایستگاه های هواشناسی استان البرز
Search
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ English

برگزاری نشست های علمی در پژوهشکده هواشناسی
با نزدیک شدن به پایان سال، روزهای یکشنبه اعضای هیات علمی و کارشناسان پژوهشکده هواشناسی گزارش پروژه های پژوهشی جاری خود را ارائه می کنند و نتایج آن را به بحث می گذارند.************************

جشن سالروز تولد آقای دکتر هوشنگ قائمی

در اولین روزهای اردیبهشت ماه، هشتاد و دومین سالروز استاد "هوشنگ قائمی" با حضور همکاران در پژوهشکده هواشناسی جشن گرفته شد. در این جشن از زحمات ایشان در طی چند دهه فعالیت ثمربخش برای جامعه هواشناسی کشورمان تجلیل شد.

  

   

   

   

                                       *****************

برگزاری رقابت های ورزشی در پژوهشکده هواشناسی

همزمان با برگزاری مراسم دهه فجر، جمعی از کارکنان پژوهشکده های همسایه در بلوار پژوهش، میهمان پژوهشکده هواشناسی بودند و با شرکت در مسابقات شطرنج و فوتبال دستی به رقابت پرداختند.

**********************

بازدید شهردار ناحیه 3 منطقه 22 از پژوهشکده هواشناسی

به مناسبت هفته پژوهش، شهردار محترم ناحیه 3 منطقه 22 شهرداری تهران به همراه تعدادی از همکاران میهمان پژوهشکده هواشناسی بودند. در این دیدار ضمن معرفی پژوهشکده هواشناسی و فعالیت های آن،‌ به توانمندی های پژوهشکده هواشناسی برای ایجاد زمینه های همکاری بیشتر بین دو نهاد اشاره شد و قرار شد موضوع این همکاری ها در آینده به طور دقیق تر بررسی و برنامه ای برای اجرایی شدن آنها تدوین شود.

  

  

    

                                       

                                  ****************

همایش روابط عمومی های سازمان

خرداد ماه امسال، همزمان با روز گرامیداشت روابط عمومی، مراسمی با حضور مسئولین روابط عمومی های ادارات کل هواشناسی استان ها با حضور ریاست سازمان، جناب آقای دکتر پرهیزکار در پژوهشکده هواشناسی برگزار شد. در این مراسم از روابط عمومی های برتر و فعال تقدیر به عمل آمد.


                                           

                                           ******************

هفته درخت کاری در پژوهشکده هواشناسی

همزمان با هفته درخت کاری، کارکنان پژوهشکده هواشناسی نیز برای گرامیداشت مقام درخت و احترام به حفظ و نگهداری فضای سبز، در حیاط پژوهشکده چند نهال به یادگار کاشتند.                                        

    
  
 

                                             *******************

برگزاری نشست هیأت امنای پژوهشکده هواشناسی

دومین نشست سالانه هیأت امنای پژوهشکده هواشناسی برگزار شد. در این جلسه که به طور منظم دو بار در سال برگزار می شود، ریاست پژوهشکده گزارشی از اهم فعالیت های پژوهشی و آموزشی پژوهشکده ارائه می دهد و در مورد سیاست های آینده تصمیم گیری می شود.

 

         

          

                                      *******************

شرکت بانوان پژوهشکده هواشناسی در مسابقات ورزشی دهه فجر

همزمان با برگزاری مسابقات ورزشی دهه فجر در شهرک پژوهش، بانوان پژوهشکده هواشناسی هم در این مسابقات شرکت کردند و موفقیت های نیز به دست آوردند.

       

                               

                                 ********************

مصاحبه خبرگزاری ایسنا با ریاست پژوهشکده هواشناسی

ماه گذشته خبرنگار ایسنا میهمان پژوهشکده هواشناسی بود و در مورد وضعیت اقلیمی کشور و نقش پژوهشکده هواشناسی با ریاست پژوهشکده به گفت و گو نشست. 

           

           

                                                  **************

بازدید شهردار منطقه 22 از پژوهشکده هواشناسی

در آخرین روزهای فصل پاییز شهردار منطقه 22 شهر تهران به همراه تعدادی از همکاران میهمان پژوهشکده هواشناسی بودند. در این دیدار ضمن معرفی پژوهشکده هواشناسی و فعالیت های آن،‌ به توانمندی های پژوهشکده هواشناسی برای ایجاد زمینه های همکاری بیشتر بین دو نهاد اشاره شد و قرار شد موضوع این همکاری ها در آینده به طور دقیق تر بررسی و برنامه ای برای اجرایی شدن آنها تدوین شود.


                 

                               

                                    ******************

نمایشگاه هفته پژوهش

همزمان با هفته پژوهش، نمایشگاهی با همین موضوع و با هدف ارائه دستاوردهای پژوهشگران کشور برگزار شد. این نمایشگاه در تاریخ 23 آذر با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون رئیس جمهوردر امور ارتباطات و فناوری و جمعی دیگر از معاونان، مدیران دولتی و دانشگاهی در محل دائمی نمایشگاه های تهران آغاز به کار کرد و به مدت چهار روز پذیرای بازدیدکنندگان بود. پژوهشکده هواشناسی نیز مانند سال های گذشته غرفه ای را برای آشنایی علاقه مندان به هواشناسی و معرفی دستاوردهای آن برپا کرده بود که با استقبال بازدیدکنندگان رو به رو شد. همکاران ضمن معرفی فعالیت های پژوهشکده و برنامه های پژوهشی آینده، پاسخ گوی پرسش های هموطنان بودند.